Challenge Image

Príspevky

Zobrazené príspevky 6 až 10 (Všetkých príspevkov: 13)

NCH Baba

Zdravim Peter, nic tu nezakazujeme :-) to je zakon, ktory tieto obmedzenia uklada. Dokonca je na useku NCH Baba aj organizovany kazdorocne Horal MTB Maraton www.horal.sk. btw: nad cintorinom nie je 5.stupen ochrany. Sportu zdar, hlavne s rozumom a uctou k prirode!

peter

Zdar!! Zakazujete tu bicykle a podobné malichernosti. Budiž. A ten výrub lesa nad cintorínom a na polke územia Baby? Pomaly a nenápadne sa rezervácia ničí. Kúsok po kúsku. Mohol by sa niekto kompetentný k tomu vyjadriť ?

vlado

Poznám ten les ako svoju dlaň,viem kde sa dá vidieť,mlok,aj salamandra,vyra vidno na starej zjazdovke,havrana za lomom.videl som aj vlkov za smolnikom,skoro v lopusnej ,a veľa iného,motam sa tu 35 rokov,je to jedinenečna príroda,škoda toho bordelu nad kubou,a bike hore v lese? Neviem,aspoň babu vynechajme,

NCH Baba

(1) Na území, na ktorom platí piaty stupeň ochrany, je zakázané: vjazd a státie s bicyklom na pozemky za hranicami zastavaného územia obce mimo diaľnice, cesty, miestnej komunikácie, účelovej komunikácie a vyznačenej cyklotrasy.

§ 16 Piaty stupeň ochrany Zákona č. 543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny (z 25. júna 2002)

bike

otazka - jazdenie na biku mimo oznaceneho chodnika?